Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Odabaş başkanlığında, Hollanda Büyükelçiliği Tarım Ataşesi Maarten Wegen, Tarım Danışmanı Uğur Işın, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Yetkilileri Ali Koç ve Recai Başaran, İlçe Tarım Orman Müdürü Sabriye Akçay, Bölge Müdürü Recep Özbudak ve Proje Danışmanı Fatih Üçgün’ün katılımıyla çevrimiçi bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Edremit TDİOSB’nin sahip olduğu mikroklima özelliği, jeotermal kaynakların zenginliği, sera kurulabilecek alanların elverişliliği ve seracılık faaliyetlerinin yapılabilmesi için gerekli diğer koşullar hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Ayrıca, sera üretim parselleri, sanayi parselleri ve teknik alt yapı alanları hakkında bilgi verilerek, parsel tahsis toplama sürecinde alınan yatırımcı talepleri ve tahsis kriterleri hakkında genel bilgiler sunuldu.

Edremit TDİOSB’nin pek çok potansiyele sahip olduğunu belirten Kaymakam Ahmet Odabaş, bölgenin iklimi, lokasyonu ve jeotermal enerji kaynakları ile yerli ve yabancı yatırımcılar için oldukça cazip bir konumda olduğunu ifade etti. Odabaş, “Edremit TDİOSB’deki sera ve sanayi parsellerine yoğun talepler alıyoruz. Bu nedenle parsel tahsis toplama ilan sürecimizi genişletiyoruz. Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisinin de desteğiyle, parsellerimizin uluslararası yatırımcılardan da talep görmesi için tanıtım çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah kısa sürede altyapı inşaat çalışmalarına başlayarak, Edremit TDİOSB’nin bölgemiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sunmasını sağlayacağız” dedi.

Leave A Reply